Aby złote obrączki były trwałe, nie ścierały się i były wygodne w noszeniu należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach przy ich wyborze.

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rozmiar. Obrączka nie powinna być za luźna ponieważ nie będzie ona wygodna w codziennym użytkowaniu, a co za tym idzie będziemy ja czuli cały czas na palcu. Z kolei za mała będzie nas uwierała.

Warto również pamiętać o tym, że przyszłości nasz dłonie, jak i palce zmienią się i trzeba będzie obrączkę powiększyć lub pomniejszyć i wtedy ogromne znaczenie ma wybrany przez nas wzór. Mianowicie obrączki otoczone dookoła kamieniami bez względu na to czy będą to kamienie szlachetne, czy tez zwykłe cyrkonie nie nadają się absolutnie do żadnych modyfikacji, ponieważ naruszymy szyny, w których znajdują się owe kamienie, a co za tym idzie wypadną.

Ponadto nie popadajmy w szaleństwo przy wyborze wzorów i nie podążajmy ślepo za trendami, które za 10 lat nie będą miały racji bytu. Lepiej zostać przy klasyce dodając im własnego wymarzonego pierwiastka.

Modeli obrączek jest całe mnóstwo, jednak nasza firma zdecydowanie odradza wybór obrączek malowanych, czy też piaskowanych. Po roku noszenia tego typu obrączek wszystko się wytrze i będą wyglądały jak zwykłe gładkie.

Szerokość obrączki powinna być również dopasowana do dłoni. W większości wybierane są obrączki mające szerokość 5 mm, ale również warto wziąć inne opcje pod uwagę dostosowane do naszych własnych potrzeb.

Wybór koloru złota z kolei niema najmniejszego znaczenia ? złote, białe, czy różowe złoto zachowuje się tak samo, podobnie jest z cena, która bez względu na odcień złota powinna zostać taka sama. Przy czym nasza firma poleca wyrób obrączek w próbie złota 585 ponieważ 14 karatowe złoto jest najbardziej odporne na zarysowania oraz wszelkie czynniki zewnętrzne. Uważamy, że 18 karatowe złoto ? próba 570 jest zdecydowanie za miękkie na tego typu wyrób, z kolei 9 karatowe za szybko się niszczy.

Dla własnej wygody warto zastanowić się czy wybrać obrączki z tak zwanymi soczewkami. Jest to wypukłość znajdująca się wewnątrz obrączki, która zdecydowanie korzystnie wpływa na jej noszenie. Polecane są przede wszystkim przy wyborze obrączek szerszych ? od 5 mm.

Warto również zastanowić się ? to dotyczy głównie obrączek dla pań ? czy nie zastąpić kamyczka lub kamyczków w obrączce diamentowym szlifem. Obrączka będzie się pięknie błyszczała nawet bez jej czyszczenia, a przynajmniej jest pewność, że nie będzie problemów z późniejszym powiększaniem lub też pomniejszaniem.